Programy lojalnościowe – mechanizm działania

Badania statystyczne dowodzą, iż programy lojalnościowe są obecnie najskuteczniejszą formą marketingu oraz sprzedaży pośród prężnie rozwijających się przedsiębiorstw. Co ważne – są także bardziej wydajne od konwencjonalnych mechanizmów marketingowych. Dzieje się tak z racji prostej zależności, mianowicie – utrzymanie obecnych klientów jest znacznie tańsze od pozyskania nowych. Warto zatem dowiedzieć się w jaki sposób wygląda mechanizm działania programu lojalnościowego.

Program lojalnościowy – definicja

Program lojalnościowy to podstawowe narzędzie promocji konsumenckiej stosowanej w sprzedaży. Określany jest mianem programu w którym konsumenci nagradzani są w zależności od częstotliwości nabywania produktów oraz usług danej firmy, a także wielkości zakupów. Współczesny mechanizm programów lojalnościowych uległ sporej zmianie, bowiem dziś poza nagradzaniem klientów za wartość zakupów oraz ich częstotliwość ważnym ogniwem jest także polecanie produktu innym klientom, mianowicie tak zwana – rekomendacja.

Współczesny mechanizm programu

To nie jest jedyna różnica mechanizmu programu lojalnościowego funkcjonującego współcześnie. Obecnie tego rodzaju programy służą także jako platformy komunikacyjne pomiędzy usługodawcą, a klientem. W zgodzie z opinią ekspertów taka rola programu lojalnościowego mówi o tym, iż jest to narzędzie operacyjne , które opiera się na  interaktywnym konsekwentnym i długotrwałym kontakcie marki z cennymi klientami. W tym procesie dużą rolę odgrywają także systemy typu CRM w których znajdują się wszelkie ważne dane klientów.

Przykłady rewolucji programu lojalnościowego

Marką, która kilka lat temu uzupełniła wszelkie luki oraz zniwelowała mankamenty programów lojalnościowych nadając im drugie życie jest renomowana firma ZenCard. To za jej przykładem podążyło mnóstwo współczesnych firm, które dziś mogą dynamicznie się rozwijać. Innowacyjny mechanizm programu lojalnościowego to istna rewolucja rynkowa, dzięki której kontakt pomiędzy marką, a klientem jest nader uproszczony i efektywny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here