Instagram
Fot. Pexels.com

Instagram zyskuje coraz większe grono zwolenników. Korzystają z niego osoby w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Co zrobić, żeby publikacje na tym portalu przyniosły wymierne efekty?

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/instagram-poznaj-jego-tajniki/

Plan marketingowy

Tworząc konto na Instagramie warto pomyśleć o strategii działania. Warto zastanowić się co będzie wyróżnikiem marki czyli charakterystycznym elementem. Może być to jednakowy filtr stosowany do wszystkich zdjęć, pojawienie się tego samego motywu, przedmiotu lub koloru. Opcji jest wiele.

Podczas tworzenia planu uwzględnij również jakie treści chcesz publikować. Będzie to życie firmy od kulis, może proces tworzenia produktu? Wiele zależy od Twojej kreatywności.

Estetyka

Głównym elementem Instagrama są zdjęcia. Dlatego to właśnie na nich należy się skupić. Mówiliśmy już spójności zdjęć jednak to nie wszystko. Pamiętaj, żeby zdjęcia były dobrze wykadrowane, wyraźne. Element wizualny jest po prostu ważny. Jeśli nie wiesz czy dane zdjęcie jest dobre warto zapytać o opinię kilka najbliższych osób lub współpracowników.

Twórz historię

Zdjęcia są bardzo ważne w tym medium. Jednak nie są wszystkim. Opisy, które dodajesz pod fotografiami także odgrywają dużą rolę. Postaraj się zamieścić kilka zdań. Warto zadawać pytania swoim obserwatorom dzięki temu może wywiązać się między Wami dyskusja. Żywa wymiana komentarzy wpływa pozytywnie na zasięg posta.

W opisach do zdjęć warto dodawać hashtagi. Pamiętaj, że musi on być powiązany z tym co jest widoczne na fotografii. W przeciwnym razie post i tak może się nie wyświetlać po kliknięciu w dany hashtag. Ciekawym sposobem jest włączenie ich w część zdania lub wypowiedzi. Jeśli nie masz na to pomysłu nic nie szkodzi. Dodaj je na dole wypowiedzi.

Historie na Instagramie możesz tworzyć także przez Stories. Jest to format, w którym po 24 godzinach dodane materiały znikają. Treści jakie można umieścić to pojedyncze zdjęcia lub krótkie filmiki.

Co należy robić na Instagramie?

Serwis ten bardzo mocno premiuje aktywność. Komentuj inne profile, dawaj lajki, twórz Insta Stories. To wszystko sprawi, że Twój profil będzie popularny. Oczywiście wymaga to dużej ilości czasu.Takie zachowania opłacają się na tym portalu.

Zobacz też: http://www.leaderprice.pl/jak-zalozyc-linkedin/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here