Osoby, które na swoim koncie posiadają już kilka ciekawych utworów i pragną, aby zarabianie na muzyce stało się wreszcie rzeczywistością, zaczynają poszukiwać agregatorów muzyki. Te podmioty specjalizują się w rozpowszechnianiu utworów, a także w ich promocji w sieci. Jednak większość twórców obawia się przede wszystkim konieczności wypełniania całej góry dokumentów oraz zapoznawania się z wieloma przepisami prawnymi.
Jak rozpocząć współpracę z agregatorem?
Wiele twórców uważa, że zarabianie na muzyce to tylko niemożliwe do spełnienia marzenie. To nie prawda! W przypadku, gdy znaleźliśmy już godnego zaufania agregatora muzyki, warto poprosić go o więcej szczegółów dotyczących ewentualnej współpracy. Oczywiście nie zapomnijmy o przygotowaniu kilku ważnych informacji o nas. Chodzi tu między innymi o liczbę aktualnie posiadanych przez nas utworów, gatunek muzyczny czy też zakres działalności. Agregatorzy świadczą również usługi w zakresie promocji. Takie informacje są niezbędne, aby przedsiębiorstwo zrozumiało, co postrzegasz pod pojęciem zarabianie na muzyce oraz jakie są twoje oczekiwania. Jeżeli zaprezentowana oferta okaże się dla ciebie korzystna, nie czekaj i zdecyduj się na podpisanie umowy! Warto dodać, że wysyłanie wszelkiego rodzaju treści będzie odbywać się z wykorzystaniem przypisanego nam serwera, a więc nie należy mieć żadnych obaw, jeżeli chodzi o ten aspekt współpracy. Zarabianie na muzyce może być naprawdę proste, wystarczy znaleźć odpowiednią osobę, która nam w tym pomoże oraz przedstawi nam korzystne rozwiązania jak promocja w Tidal.
Dokumentacja niezbędna do współpracy
Znamy już zasady dotyczące rozpoczęcia współpracy z agregatorem muzyki, jednak warto pochylić się jeszcze nam niezbędną dokumentacją. Oczywiście decydując się na współprace, możemy skorzystać z wielu serwisów muzycznych, jednak promocja w Tidal wydaje się naprawdę interesująca dla każdego rodzaju wykonawców. Decydując się na współpracę, konieczne jest wypełnienie upoważnienia do udzielenia sublicencji. Ten dokument pozwala dystrybutorowi na udzielenie platformom zgody odnośnie publikowania twoich utworów. Ważność upoważnienia jest identyczna, jak okres, na który została zawarta umowa o współpracy. Rozliczenia mają charakter podziału uzyskanych przychodów co 30 dni na podstawie danych zaprezentowany w raportach ze sprzedaży. Teraz masz już dużo wiadomości odnośnie tego, jak zarabianie na muzyce wcielić w życie.