Będąc osobą bezrobotną poszukującą zatrudnienia, w większości przypadków jesteśmy zarejestrowani w urzędzie pracy. Chociażby, ze względu na przysługujące nam wtedy świadczenia pieniężne, ubezpieczenie czy możliwość powrotu do wykonywania pracy zawodowej. Wszystko przedstawia się bardzo prosto. Lecz najczęściej po wszystkich próbach aktywizacji zawodowej, nie otrzymujemy godnych ofert pracy przy pomocy urzędu i znajdujemy stanowisko na własną rękę. Podczas znalezienia zatrudnienia, jesteśmy zobowiązani zgłosić ten fakt w urzędzie pracy w celu wyrejestrowania. Ale jak wyrejestrować się z urzędu pracy skoro nikt nam tego nie wyjaśnił. Możemy wykonać to na wiele sposobów.

Jak wyrejestrować się z urzędu pracy? Przyjdź osobiście do UP!

Jak wyrejestrować się z urzędu pracyStawiamy się osobiście w urzędzie pracy, u naszego doradcy zawodowego zgłaszając mu całą sytuację oraz przedstawiamy powód wyrejestrowania w postaci umowy o pracę, czy zlecenia.

Poprzez osobę trzecią

Sytuacja przedstawia się w identyczny sposób, z tą różnicą, że nie my stawiamy się na bezrobociu, a osoba trzecia, którą do tej czynności pisemnie upoważniliśmy. Oczywiście również musimy posiadać wniosek o wyrejestrowanie z urzędu pracy oraz powód tego zjawiska.

Pocztą lub faksem

Jeśli zastanawiasz się jak wyrejestrować się z urzędu pracy, podczas gdy podpisana została umowa o pracę w trybie od zaraz, więc wyznaczone są godziny pracy, w takim wymiarze, że nie ma możliwości stawiennictwa w urzędzie oraz nikt za nas nie może tego wykonać. Wymagane dokumenty tj. wniosek o skreślenie z listy osób bezrobotnych oraz powód w postaci umowy.

Drogą elektroniczną (e-mail)

Wszystko przebiega w identyczny sposób jak opisany wyżej. Z tą różnicą, że wysyłka wymaganych dokumentów nie odbywa się pocztą tradycyjną, a poprzez skrzynkę internetową.

Jaki jest najlepszy i najwygodniejszy sposób wyrejestrowania się z urzędu pracy? W dzisiejszych czasach gdy internet stanowi, nieoddzielny element naszego funkcjonowania, co powoduje, iż każdy prawie ma do niego dostęp na pewno najlepszym sposobem na skreślenie z bezrobocia będzie droga internetowa. W postaci wizyty na stronie powiatowego urzędu pracy, w którym jesteśmy zarejestrowani, złożenie wniosku poprzez formularz oraz dołączenie umowy w załączniku.

Oprócz poznania możliwości na wyrejestrowanie się z urzędu pracy, w którym byliśmy wpisani, również warto pamiętać o fakcie, iż nie możemy tego przeciągać zbyt długo. W ciągu 7 dni kalendarzowych, od podjęcia zatrudnienia jesteśmy zobowiązani zgłosić ten fakt do urzędu. W innym przypadku grozi nam kary grzywny nie niższa niż 500 zł.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here