Jak inwestować w akcje Coca-Cola

Jak kupić akcje The Coca Cola Company?

Przedsiębiorstwo The Coca-Cola Company to jeden z największych producentów napojów na świecie, którego z pewnością nikomu przedstawiać nie trzeba. Kultowy produkt marki czyli Coca-Cola w 2021 roku skończył aż 135 lat. To także ikona globalnej kultury masowej XX wieku. Nie ulega zatem wątpliwości, że akcje The Coca-Cola Company to także pewna inwestycja. Co warto wiedzieć przed dokonaniem transakcji? Na co zwrócić uwagę? Sprawdź nasz poradnik i zacznij działać!

Dla początkującego inwestora kluczową kwestią jest bez wątpienia wybór odpowiedniego pośrednika. Oczywiście na rynku wręcz roi się od różnorodnych ofert. Profesjonalny broker  powinien więc zapewniać jak najkrótszy czas realizacji zleceń, wygodny dostęp do prostych w obsłudze narzędzi, a także do najbardziej aktualnych informacji. Jeśli chcesz inwestować, kliknij, aby przeczytać więcej na ten temat.

Jeśli szukasz profesjonalnego partnera, sprawdź koniecznie stronę Saxo Bank Polska i otwórz bezpłatne konto demonstracyjne, aby zyskać doświadczenie bez ryzyka utraty kapitału.

Inwestowanie w akcje spółki The Coca Cola Company

The Coca Cola Company została założona w 1892 r. w Atlancie przez Asa Griggs Candlera.  Akcje spółki są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i kodowane jako KO. Warto wiedzieć, że rynkowa kapitalizacja przedsiębiorstwa wynosiłą na początku maja 2020 r. aż 200 mld USD.

Działalność grupy Coca Cola jest podzielona między dwa obszary takie jak sprzedaż napojów bezalkoholowych, a także ich butelkowanie. Jako międzynarodowa korporacja, The Coca Cola Company generuje aż 58% swoich obrotów poza granicami Stanów Zjednoczonych, które nadal pozostają jej głównym rynkiem zbytu.

Umiejętne wykorzystanie potencjału pracowników i zakładów produkcyjnych na świecie sprawia, że firma nieustannie się rozwija. Jej działalność wspierają dodatkowo liczne filie zagraniczne, a także Coca-Cola European Partners PLC.

Koncern Coca Cola to aktualnie niekwestionowany lider w branży produkującej napoje bezalkoholowe. Ciekawostką pozostaje fakt, że korporacja nie posiada patentu na produkcję swojego flagowego napoju, ale genialny marketing uczynił ją wręcz bezkonkurencyjną w branży.

Choć aktualna wycena spółki jest raczej umiarkowana, analitycy giełdowi optymistycznie patrzą na jej przyszłość. Jeśli zatem chcesz zainwestować w akcje The Coca Cola Company nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobić. Z pewnością jednak warto poprzedzić zawarcie transakcji wnikliwą analizą finansową bieżącej kondycji przedsiębiorstwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here