Dyski zewnętrzne

Dysk zewnętrzny to niewielkie, praktyczne urządzenie pozwalające na przechowywanie różnego rodzaju plików. Jaki dysk najlepiej sprawdzi się w domu, w pracy i do gier?

Dysk zewnętrzny do domu

Dyski zewnętrzne w domu przydają się przede wszystkim do magazynowania bibliotek zdjęć i filmów z rodzinnych uroczystości czy dużych plików audio, które na co dzień, zapisane na dyskach wewnętrznych, niepotrzebnie zajmują miejsce w komputerach, tym samym wpływając na ich głośniejszą i wolniejszą pracę. Mając telewizor z odpowiednim portem, można także podpiąć do niego dysk i w ten sposób nagrywać filmy, seriale czy audycje. Ponadto na pojemnym dysku zapisać można również programy komputerowe czy systemy operacyjne.

Dysk zewnętrzny do pracy

Dysk twardy zewnętrzny może okazać się przydatny szczególnie dla fotografów i montażystów, którzy muszą magazynować bardzo duże ilości plików. Wybierając dysk twardy do pracy tego typu, koniecznie należy zwrócić uwagę na szybkość zapisu i odczytu danych. Prędkości te mogą bowiem wpłynąć na komfort pracy i znacznie skrócić jej czas. Godnym polecenia w tej kwestii jest dysk twardy Samsung X5 z interfejsem Thunderbolt 3, oferujący czas zapisu do 2800 MB/s oraz odczytu do 2300 MB/s. W pracy biurowej dysk twardy może z kolei przydać się do transportowania poszczególnych dokumentów między urządzeniami oraz przechowywania kopii zapasowej komputera na wypadek przypadkowego usunięcia plików, awarii lub kradzieży sprzętu. Mając do czynienia z poufnymi dokumentami, należy szukać dysku, który zapewni nam jak najlepszą ochronę plików. Chodzi tutaj zarówno o bezpieczeństwo przed utratą na skutek upadku sprzętu, jak i kradzieży dysku. Biorąc pod uwagę te kwestie, warto przyjrzeć się modelowi T7 Touch od marki Samsung. Dysk ma solidną metalową konstrukcję, a także przeszedł wewnętrzne testy wytrzymałościowe. Ponadto dostęp do danych zapisanych na urządzeniu można zaszyfrować hasłem lub opcjonalnie – odciskiem palca.

Dysk do konsoli – jaki dysk wybrać do konsoli?

Wybierając dysk do konsoli, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego interfejs, czyli sposób podłączenia do konsoli, który musi być z nią kompatybilny. Równie istotna jest kwestia pojemności urządzenia. Optymalnym rozwiązaniem będzie zakup dysku zewnętrznego od 500 GB do 2 TB, które oferują możliwość zapisu od 10 do 40 gier. Kolejny ważny czynnik to prędkość przesyłu danych. Im będzie on szybszy, tym mniejsze prawdopodobieństwo bugowania gry. Dobrym rozwiązaniem może być tutaj zakup dysku SSD T7 od Samsunga, który oferuje sekwencyjny odczyt danych do 1050 MB/s i zapis do 1000 MB/s. Urządzenie jest także odporne na wstrząsy oraz wykorzystuje technologie ePCM i DTG, które chronią dysk przed przegrzaniem. Ponadto dysk dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych, dzięki czemu z pewnością uda się dobrać model pasujący wizualnie do konsoli.

Jak widać, na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli dysków zewnętrznych, dzięki czemu bez problemu można dopasować urządzenie do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Przeglądając dyski zewnętrzne, niezależnie czy do użytku domowego, pracy, czy rozrywki, warto zorientować się w ofercie czołowych producentów i zwrócić uwagę na najbardziej kluczowe parametry i funkcje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here