Fundusz inwestycyjny – czy posiadanie go ma jakieś wady?

Dzięki funduszom inwestycyjnym można sporo zarobić. Dzisiaj możemy korzystać z nich w wielu TFI – towarzystwach funduszy inwestycyjnych, które działają zarówno w bankach, jak i pozabankowo. Czy jednak posiadanie jednostek funduszu ma jakieś wady?

Inwestowanie za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych jest bardzo łatwe – wystarczy tylko zdecydować się na odpowiadającą nam ofertę, a potem zawrzeć umowę. W znalezieniu najlepszych funduszy powinniśmy pamiętać przede wszystkim o terminie oraz o ryzyku, ale możemy także posiłkować się wsparciem ekspertów, na przykład z viennalife.pl, którzy mają wieloletnie doświadczenie w branży.

Zanim jednak zdecydujemy się na podpisanie umowy, musimy przeanalizować, czy dany fundusz inwestycyjny rzeczywiście będzie dobrym wyborem. Przede wszystkim musimy pamiętać wtedy o ryzyku oraz o jego konsekwencjach.

Fundusze inwestycyjne także mogą być ryzykowne

Przede wszystkim warto rozpocząć od tego, że fundusze inwestycyjne również mogą nieść ze sobą ryzyko. Wielu inwestorów myli je z lokatami, ale w rzeczywistości mamy do czynienia z całkowicie inną formą pomnażania pieniędzy.

Fundusze inwestycyjne pozwalają na zakupienie jednostek i dołączenie do innych inwestorów, którzy także je posiadają. Wpłacone do TFI pieniądze są wówczas asygnowane na różne cele, na przykład na grę na giełdzie albo na wsparcie dla nowo powstających biznesów.

Wobec tego nie istnieją całkowicie pewne, przynoszące gwarantowane zyski fundusze inwestycyjne – zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że zainwestowane pieniądze ulegną utracie w części albo w całości.

Czy można zmniejszyć ryzyko funduszy inwestycyjnych?

W TFI możemy przebierać w różnych funduszach – wystarczy wejść na stronę viennalife.pl, aby się o tym przekonać.

Wśród dostępnych propozycji znajdziemy także fundusze o niskim ryzku, które zostały stworzone z myślą o tych inwestorach, którzy nie chcą narażać się na niebezpieczeństwo utraty swoich oszczędności. To fundusze dające niskie, ale stabilne zyski, z obniżonym ryzykiem straty kapitału. Warto zatem wybrać je wtedy, gdy dopiero zaczynamy przygodę z funduszami lub wtedy, gdy nie chcemy ryzykować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here