Czy dokonywanie zakupów przez Internet jest bezpieczne?

0
1543

Shoping online – czyli zakupy internetowe. Forma ta zyskuje na coraz większej popularności dzięki oszczędności czasu i co tu dużo mówić – pieniędzy… Większa dostępność towarów oraz różne warianty jego dostarczenia sprawiają, że komfort zakupowy w sieci wzrasta. Jedynym mankamentem pozostaje wciąż kwestia bezpieczeństwa…Co należy wciąż pod uwagę, aby mieć pewność, że nie zostaniemy oszukani? Odpowiedź poniżej.

Forma bezpiecznej płatności

Zgodnie z danymi statystycznymi największe ryzyko wpadnięcia w sidła oszusta związane jest z formą płatności. Warto zatem korzystać  zaufanych witryn, które posiadają dodatkowe zabezpieczenia oraz przejrzysty regulamin. Przykładem takiej witryny jest renomowany portal – https://www.przelewy24.pl/ oferujący błyskawiczne i w pełni bezpieczne metody nowoczesnych płatności.

Dokładne sprawdzenie sprzedawcy

Opinia dotycząca sprzedającego także ma zasadnicze znaczenie w przypadku decyzji o dokonaniu wirtualnych zakupów.  Warto zatem poszukać informacji na forach – w tym celu wystarczy wpisać nazwę sklepu oraz dodać frazę – opinie. W dobie marketingu szeptanego nie jest to jednak podstawowe kryterium wiarygodności sprzedawcy, dlatego należy wnikliwie przyjrzeć się jego danym – nazwą firmy, numerem NIP oraz KRS, adresem siedziby oraz numerem telefonu.  Brak tego rodzaju informacji powinien skutecznie naruszyć naszą czujność. Bez względu na opinie warto mimo wszystko korzystać z największych platform – wówczas mamy pewność, że poziom zabezpieczeń oraz ruch zakupowy może świadczyć o pełnej uczciwości.

Podsumowanie oraz wnioski

W sieci czeka na nas mnóstwo niebezpieczeństw. Warto ograniczyć je do minimum poprzez uwzględnienie powyższych rad. Czy zakupy online są bezpieczne? Niestety nadal nie, pomimo wielu pozytywnych zmian. Na szczęście tendencja do zabezpieczenia przed oszustami rośnie i pozostaje mieć nadzieję, że w niedalekiej przyszłości nie będziemy musieli się obawiać współczesnych przekrętów. Aby mieć pewność, że nasze środki trafią do uczciwego sprzedawcy warto skorzystać z możliwości jaką jest przelew przez internet przez Przelewy24.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here