Co powinna zawierać umowa o pracę?

Wszyscy dochodzimy w swoim życiu do etapu, kiedy to trzeba w końcu dorosnąć i zacząć zarabiać na własne utrzymanie. Szukamy wtedy świetnie płatnej pracy, która nie tylko da nam pieniądze, ale również sprawi radość. Nikt nie chce przecież zmuszać się do czegoś co mu nie odpowiada. Tak więc udajemy się do pracodawcy, by omówić szczegóły przyjęcia nas do pracy.

Co powinna zawierać umowa o pracę?

Co powinna zawierać umowa o pracę?Na pewno powinny znaleźć się w niej dane nasze, czyli imię, nazwisko, adres zamieszkania, ewentualny numer telefonu czy e-mail i dane pracodawcy takie same jak u nas z tym, że dodatkowo jeszcze NIP i regon. Na pewno też ważne jest, by w umowie znalazła się adnotacja adresu, pod którym będziemy pracować. Po to, by pracodawca nie miał możliwości przerzucania nas między zakładami, jeśli posiada większą ich ilość. Okres, na który zostaje zawarta umowa między nami a pracodawcą. Wymiar pracy, czyli czas naszej pracy w ciągu dnia oraz to czy umowa zawierana jest na cały etat, czy w mniejszym wymiarze. Ważny jest też okres wypowiedzenia, jaki nas obowiązuje w razie zwolnienia przez pracodawcę, ale i również w wypadku kiedy to sami będziemy chcieli się zwolnić z firmy. Oczywiście pensja, za którą będziemy pracowali i to jak będzie ona wypłacana. Teraz już wszystkie pensje są przelewane na konta, ale trzeba zaznaczyć termin w jakim zostanie ona przelana.

Również warto zadbać o to, by wszystkie dodatki i premie zostały zapisane czarno na białym

Wtedy pracodawca zobowiązany jest do tego, by ją wypłacać co miesiąc i nie może potem się ich wyprzeć. Warunki na jakich jesteśmy zatrudnieni, czyli wszystko to czego oczekuje pracodawca i jakie wymogi ma wobec nas. Tak zwany zakres naszych obowiązków. Choć często są one zapisane w takiej formie, by pracodawca mógł żądać od nas dużo więcej niż my oczekujemy. Ważna jest też data przy podpisywaniu umowy, kiedy dostajemy następne warto zwracać uwagę na ciągłość umów względem dat. No i oczywiście pieczęć firmy, z podpisem kierownika, który to daje nam tak wspaniałą pracę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here