Wyposażenie lokalu z kebabem w sprzęt gastronomiczny

Kebab to jeden z najchętniej spożywanych fast foodów. Chrupiąca bułka pełna mięsa i warzyw podbiła podniebienia szerokiego grona osób. Jednak by każdy wydawany posiłek był idealny, ważne jest odpowiednie wyposażenie lokalu z kebabem.

Budowa opiekacza

Opiekacz do kebaba składa się z kilku podstawowych elementów, jednak najważniejsze jest umieszczenie silnika. W tym przypadku wyróżnia się budowę z silnikiem górnym i dolnym. Te z dolnym są trochę droższe. Nie są jednak narażane na wysokie temperatury, co wydłuża znacznie ich żywotność. Spływający z mięsa tłuszcz opada na specjalną tackę, która chroni silnik przed zalaniem.

Wielkość wsadu

Każdy opiekacz można dostosować do własnych potrzeb. Do niewielkiego pubu, gdzie serwowane są również inne dania, z pewnością wystarczy taki o wsadzie 20 kg. Jednak jeśli kebab to główne danie w twoim lokalu, od razu powinieneś zdecydować się na większą pojemność od 50 do 100 kg.

Strefy grzewcze

Każdy opiekacz różni się liczbą stref grzewczych. Mają one ogromny wpływ na zarumienianie się mięsa, co w efekcie zmienia jego jakość i smak. Choć wiele z nich działa w trybie stałym, to niekiedy może spotkać urządzenia z ruchomymi strefami grzewczymi. Dzięki temu z łatwością dopasujemy wyposażenie kebaba do upodobań indywidualnego klienta.

Gazowy, czy elektryczny?

To pytanie jest najważniejsze, gdy kompletujemy wyposażenie lokalu z kebabem. Jaki więc wybrać?

– elektryczny – w porównaniu z gazowym jest o wiele bezpieczniejszy w użytku. Idealnie sprawdzi się także w miejscu, w którym nie ma możliwości podłączenia gazu. Ma jednak swoje wady. Elektryczna maszyna często wysusza mięso, zanim zdąży się odpowiednio upiec, co oczywiście ma wpływ na całe danie.

– gazowy – posiada specjalne dysze z możliwością podłączenia gazu z sieci bądź z butli. Znakomicie sprawdza się w lokalach, w których kebab jest głównym daniem. Ogranicza koszty, które w przypadku elektrycznego opiekacza mogą być dość wysokie. Tu oczywiście należy odpowiednio przygotować pomieszczenie, w którym będzie się znajdował i wybrać urządzenie tylko u sprawdzonych producentów. Uszkodzona bądź źle wyprodukowana maszyna będzie nierównomiernie podpiekać mięso.

Zakup opiekacza do kebaba

Jeżeli jesteś już zdecydowany i wiesz, jakiego opiekacza potrzebujesz, skup się na wyborze producenta. Tu największą rolę gra żywotność urządzenia i jakość pieczenia. Nie wiesz, gdzie szukać? Sprawdź ofertę sklepów internetowych takich jak gastroplaneta.pl, gdzie znajdują się tylko pełnowartościowe i profesjonalne sprzęty dla gastronomii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here