Praca magisterska ile stron

Jesteś na etapie pisania pracy magisterskiej i zastanawiasz się powinna mieć stron? Trudno jest jednoznacznie wskazać, ile dokładnie stron powinna liczyć praca magisterska. W zasadzie trzeba podkreślić, że nie ma co do tego ścisłych wytycznych. W dużej mierze to ile praca będzie liczyła stron, uzależnione jest od tego, jakie zagadnienie podejmuje, a także w ramach jakiej dziedziny jest pisana. Nie da się bowiem ukryć, że inaczej objętościowo będzie wyglądała praca teoretyczna z zakresu matematyki, a zupełnie inaczej praca choćby historyczna.

Praca magisterska ile stron?

Praca magisterska ile stronZastanówmy się jednak ile stron powinna liczyć praca magisterska, aby w miarę dobrze wyczerpała temat, ale też nie była przesadnie duża objętościowo. W naukach humanistycznych praca magisterska w zasadzie może liczyć od kilkudziesięciu do nawet kilkuset stron. Niemniej jednak wydaje się, że 200 stron to już jest lekka przesada i być może promotor, a także recenzent będą mieli nie lada problem z jej przeczytaniem. Biorąc pod uwagę oczywiście ilość prac, które muszą przeczytać. Dlatego też ważne w pisaniu pracy magisterskiej jest to, aby zbyt przesadnie nie rozwlekać tematu i zwyczajnie nie lać wody. Liczy się przede wszystkim zwięzłość i maksymalne wyczerpanie tematu. Oczywiście biorąc pod uwagę nauki ścisłe, to tutaj ilość stron będzie znacznie mniejsza. Albowiem większość pracy będą zajmowały obliczenia i wyjaśnienia. Nie ma tutaj raczej do czynienia z dużymi blokami zwartego tekstu.

Edytowanie pracy magisterskiej

Równie ważne co ilość stron, jest również to, jak praca magisterska będzie wyglądała. Oczywiście mówimy tutaj o wyglądzie pod względem estetycznym. A więc przede wszystkim praca magisterska powinna być pisana  jednakową czcionką, o takim samym rozmiarze. Powinna mieć zachowane marginesy, które przydadzą się zwłaszcza recenzentom. Praca magisterska powinna być również odpowiednie oprawiona, choć podkreślmy, że wystarczy zasadzie zwykłe bindowanie. Praca magisterska powinna być również odpowiednio zatytułowana. Powinniśmy na pierwszej stronie zamieścić swoje dane, a także nazwisko promotora. Ważne jest również, aby odpowiednio stosować w pracy magisterskiej przypisy i jeśli zdecydujemy się na przepisy końcowe, to musimy być w tym konsekwentni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here