pożyczki bez dochodów

Kredyt w banku jest udzielany wyłącznie osobom, które posiadają odpowiednią zdolność kredytową. Bank indywidualnie określa wypłacalność klienta na podstawie zaświadczeń o jego dochodach oraz weryfikując jego historię w BIKu. Istnieje jednak wiele możliwości zaciągnięcia pożyczki bez dostarczania stosownych zaświadczeń – wystarczy zwrócić się do odpowiedniej instytucji pozabankowej. Pożyczki bez dochodów są dobrym rozwiązaniem dla osób z trudną sytuacją finansową

Pożyczki bez dochodów

Pożyczki udzielane bez zaświadczenia o dochodach z reguły nie są wysokie, jednak dla wielu osób jest to spore podreperowanie domowego budżetu. Ich największą zaletą jest redukowanie formalności do niezbędnego minimum, ograniczającego się najczęściej jedynie do wypełnienia formularza na stronie internetowej pożyczkodawcy lub w dokumentach przedstawionych w jego placówce. Należy wówczas wpisać swoje dane osobowe, jak również numer i serię dowodu osobistego, numer PESEL, numer konta bankowego oraz telefon kontaktowy. Często gotówka znajduje się na koncie klienta już kilkanaście minut po zweryfikowaniu przez instytucję pozabankową danych osoby ubiegającej się o kredyt.

Terminowe spłaty

Zaciągając szybką pożyczkę w instytucji pozabankowej należy pamiętać przede wszystkim o spłacie w terminie wyszczególnionym na umowie. Wszelkie opóźnienia w uiszczaniu rat skutkują naliczaniem wysokich odsetek i prowizji. Ich wysokość jest kwestią indywidualną dla każdego pożyczkodawcy. Wszystkie dodatkowe opłaty muszą zostać zawarte w umowie, więc klient zaciągając pożyczkę powinien się z nimi dokładnie zapoznać.

Windykacja dłużników

Niespłacanie zaciągniętej w instytucji pozabankowej pożyczki skutkuje windykowaniem dłużnika. Początkowo pożyczkodawca robi na własna rękę, jednak po jakimś czasie sprawa zostaje przekazana zewnętrznej firmie windykacyjnej. Należy pamiętać, że wówczas kwota do spłaty znacznie wzrasta, ponieważ windykator nalicza dodatkowe odsetki i prowizje. Zaleca się podjecie próby polubownego załatwienia sprawy. Wiele firm zajmujących się ściąganiem długów umożliwia dłużnikowi spłatę w elastycznych ratach, w miarę jego możliwości finansowych. Warto jednak zaznaczyć, że wydłużenie okresu spłaty również skutkuje zwiększeniem końcowej kwoty. W momencie, kiedy dłużnik unika kontaktu z windykatorem lub nie wykazuje chęci polubownej spłaty swojego długu, sprawa może zostać skierowana za drogę sądową. Wówczas oprócz kwoty kredu i należnych windykatorowi odsetek, do kwoty końcowej należy doliczyć także koszty postępowania sądowego.

Pierwsza darmowa pożyczka

W celu przyciągnięcia nowych klientów wiele instytucji pozabankowych oferuje pierwszą pożyczkę zupełnie za darmo. W praktyce oznacza to, że jeśli zostanie ona spłacona w terminie wyszczególnionym na umowie – klient nie ponosi żadnych kosztów z nią związanych ani nie zostają mu naliczone żadne dodatkowe odsetki. Warto jednak mieć na uwadze, że warunkiem koniecznym jest terminowa spłata zobowiązania. W przeciwnym razie pożyczkodawca ma prawo nałożyć na swojego klienta stosowne odsetki (również uwzględnione w umowie).

[Głosów:2    Średnia:3/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here