Pożyczka dla bezrobotnych

Czy osoba bezrobotna ma jakąkolwiek szanse na zdobycie pożyczki lub kredytu w naszym kraju? Teoretycznie jest to bardzo trudne jeśli nie niemożliwe, ponieważ banki wymagają zaświadczenia o zarobkach by móc w ogóle wnioskować o umowę kredytową. Jeśli jesteśmy bezrobotnymi, nawet na zasiłku, to takiego zaświadczenia naturalnie nie możemy posiadać, a to skreśla nas z listy potencjalnych kredytobiorców. Jeśli spoglądamy na sprawę z dystansu, to rzeczywiście może się ona wydawać raczej mało optymistyczna, jeśli nie beznadziejna. Tymczasem pożyczka dla bezrobotnych jest jak najbardziej możliwa, musimy tylko wiedzieć gdzie jej szukać. Jeśli chodzi o banki, to tam raczej na niewiele zdadzą się nasze poszukiwania, musimy uderzyć w inną przestrzeń sektora finansowego, która zrzesza firmy zewnętrzne, oferujące usługi podobne do tych, jakie można znaleźć w tradycyjnej bankowości.

Pożyczka dla bezrobotnych – kto może ją otrzymać?

Firmy niezależne nie są bowiem związane przez prawo bankowe, a to ono nakłada większość niekorzystnych dla bezrobotnych obowiązków, choćby obowiązek przedstawiania zaświadczeń o zarobkach. Oczywiście takie postępowanie ma swój cel, chodzi tutaj o udzielanie kredytów tylko takim osobom, które mają jakąś szansę na spłacenie ich. Bezrobotny, który nie posiada dochodów, raczej nie wróży najlepiej, ale czasem pieniądze mogą być nam potrzebne właśnie po to, by zainwestować w samo poszukiwanie pracy.

Tutaj pożyczka dla bezrobotnych może być bardzo dobrym wyjściem z sytuacji. Zwłaszcza mieszkańcy wsi i mniejszych miejscowości, którzy poszukują zatrudnienia z dala od swojego miejsca zamieszkania, muszą dojeżdżać na rozmowy kwalifikacyjne i spotkania z przyszłymi szefami komunikacją zbiorową, potrzebują na start pewnego zastrzyku gotówki. Jeśli nie ma od kogo zorganizować takich pieniędzy, bo nikt z rodziny nie chce nam pożyczyć, a znajomi również nie są zbyt chętnie, to właśnie wzięcie pożyczki w firmie pozabankowej może być tutaj rozwiązaniem, które uratuje nam skórę. Oczywiście z zasady bezrobotni nie powinni pożyczać dużych sum, większych niż powiedzmy tysiąc – dwa tysiące złotych, ale w zwyczajnym banku nawet na takie pieniądze nie mamy szans bez przedstawienia zaświadczenia od pracodawcy, którego jednak jeszcze nie mamy.

Czy tylko dla bezrobotnych?

Kto jeszcze może skorzystać z takiej pożyczki? Na pewno grupą zainteresowaną będą studenci. Banki nie zawsze chcę uznawać stypendia za dochód, a spora część studentów nawet takich pieniędzy nie posiada. Mieszkają oni w akademikach, a jedyne z czego się utrzymują w miastach to pieniądze otrzymane od rodziców. Pożyczka dla bezrobotnych i w ich przypadku spełni swoją rolę, ponieważ brak możliwości wykazania dochodu pozbawia ich szans na otrzymania kredytu normalną drogą. Trzeba tylko wybrać odpowiednią firmę pozabankową, sprawdzając najpierw opinie na jej temat w sieci lub kierując się doświadczeniami znajomych, a wtedy nie tylko zrealizujemy swoje cele, ale również będziemy całkowicie bezpieczni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here