Odzież robocza i odzież ochronna

Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że odzież robocza jest też odzieżą ochronną, bo chroni przez różnego typu nie estetycznie wyglądającymi zadrapaniami, ale też nie jest opcją wybitnie pomocną. Dlatego też człowiek zajmujący się oczyszczaniem strumieniowym nie będzie obsługiwać piaskarki w tym typowym stroju roboczym pracownika budowlanego, bo on nie gwarantuje odpowiedniej ochrony.

Odzież ochronna przy oczyszczaniu strumieniowym

Odzież ochronna używana podczas oczyszczania strumieniowego, czyli przy popularnej piaskarce to rzecz jasna odzież specjalna i dość droga. Tego typu stroju używa się przez lata jeśli nie przez dekady i co najważniejsze jest to strój gruby. Nie pracuje się w takowym komfortowo w sezonie letnim, ale to jedynie niewielki minus, bo trzeba pamiętać o tym, że taka piaskarka współpracuje z kompresorem, czyli wystrzeliwuje piasek korundowy z olbrzymią prędkością i pod znacznym ciśnieniem. Dlatego też jeśli ten odchylony strumień piasku trafi w odsłoniętą część ramienia lub w twarz to będzie nieciekawie. Mowa tu rzecz jasna o trwałym oszpeceniu danego człowieka, którego trzeba uniknąć używając tej odpowiedniej odzieży ochronnej, a ta odpowiednia to w tym konkretnym przypadku dość ciężki strój, w którym pracuje się niezbyt wygodnie, ale tak niestety trzeba.

Firmy zajmujące się oczyszczaniem strumieniowym

Odzież ochronna to w przypadku przedsiębiorstw zajmujących się oczyszczaniem strumieniowym bardzo istotna sprawa. Nie chodzi tu jedynie o te możliwe urazy, ale też i o to, że w większych miastach w kraju nad wszystkim niestety czuwa inspekcja pracy, czyli jeśli skontroluje danego przedsiębiorcę, a jego pracownicy nie będą używać odpowiedniej odzieży ochronnej to ten przedsiębiorca dostanie mandat. Rzecz jasna w tym konkretnym przypadku kary są uzależnione od tego, czy jest to pierwszy raz, czy tego typu uchybienie pojawiło się już ponownie w ciągu miesiąca. Za drugim razem ta grzywna może być wyższą i co równie istotne inspekcja może mieć na oku dany zakład i mogą go odwiedzać co kilka dni tylko po to by się przekonać, czy przestrzegane są tam normy. Pozornie może wydawać się to nękaniem, ale prawda jest bardziej złożoną, bo tu chodzi głównie o bezpieczeństwo.

Specjalny hełm ochronny z wizjerem

Odzież ochronna operatora piaskarki to także specjalny hełm z wizjerem chroniący wzrok i to w sposób perfekcyjny. Mowa tu dokładnie o tym, że w tej pracy wzrok jest najważniejszy, bo ze starego lakieru oczyszcza się elementy zabytkowych aut, których nie da się już zakupić, a jeśli da się zakupić, to ceny tych elementów są zaskakująco wysokie. Dlatego w tym specjalistycznym hełmie znajduje się wizjer, a jeśli chodzi o oczyszczanie tych wybitnie drogich elementów to zazwyczaj zajmują się tym jedynie pracownicy ze znacznym doświadczeniem, bo uszkodzenie bardzo drogiego elementu zazwyczaj skutkuje jakimiś konsekwencjami prawnymi. Z tej przyczyny pracę tę wykonuje niezwykle doświadczony pracownik w tym najmniej zużytym hełmie do piaskowania, po to by prace wykonać perfekcyjnie.

Różne rodzaje odzieży ochronnej i roboczej znajdziesz na stronie www.bhpnawigator.com.pl – sprawdź dodatkowe informacje o hurtowni odzieży BHP

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here