Nowe mieszkania w Szczecinie – dlaczego warto w nie inwestować?

Coraz więcej osób decyduje się na inwestowanie w nieruchomości. Trend ten możemy zauważyć również na rynku mieszkaniowym w Szczecinie.

Gdy lokaty są niskooprocentowane, a kupowanie akcji na giełdzie ryzykowne, inwestowanie w nieruchomości stało się bardzo popularne. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na wynajem w dużych miastach, między innymi w Warszawie, Krakowie, Gdańsku czy we Wrocławiu. Czy nowe mieszkania w Szczecinie także mogą stać się dobrym wyborem dla inwestorów?

Dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości w Szczecinie kusi inwestorów

Jeszcze kilka lat temu Szczecin nie posiadał tak wielu inwestycji mieszkaniowych. Dzisiaj sytuacja wygląda zgoła inaczej. Także to miasto zostało dostrzeżone jako przyszłościowy rynek nieruchomości przez deweloperów, którzy rozpoczęli tu realizację wielu nowych osiedli mieszkaniowych – zarówno w centrum, jak również na obrzeżach miasta. Dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości w Szczecinie stał się także atrakcyjną propozycją dla inwestorów. Zapotrzebowanie na nieruchomości na wynajem w mieście stale utrzymuje się na wysokim poziomie w związku z imigracją z okolicznych miejscowości, dlatego także tutaj możemy zauważyć rosnące zainteresowanie kupujących mieszkania w celach inwestycyjnych. Zakupione mieszkanie może być przeznaczone zarówno na wynajem długoterminowy, na przykład dla studentów czy pracowników, jak również na wynajem krótkoterminowy – turystyczny dla odwiedzających miasto.

Jak zarobić na mieszkaniu w Szczecinie?

Aby zarobić na zakupie mieszkania w Szczecinie, trzeba pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Przede wszystkim ważna jest lokalizacja – to ona w głównej mierze decyduje o zyskach. W przypadku wynajmu turystycznego najlepszym rozwiązaniem jest wybór lokalu w centrum – blisko najważniejszych atrakcji i dworca. Z kolei dla wynajmu długoterminowego lepszym wyborem będzie mieszkanie w mniej kosztownej lokalizacji, ale również zapewniającej wygodne dojazdy i łatwy dostęp do ważnej infrastruktury. Przy poszukiwaniu dobrej oferty warto także wybrać mieszkanie o mniejszym metrażu – takie lokale można łatwiej wynająć i sprzedać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here