Jak szybciej spłacić długi

Jednym ze sposobów, aby pozytywnie wpłynąć na długi, jest ograniczenie wydatków w innych dziedzinach życia. Łatwym sposobem na zrobienie tego jest „porzucenie marki” przy zakupach spożywczych. Nie oznacza to rezygnacji z ulubionego supermarketu (choć nie zaszkodzi spróbować „budżetowego supermarketu”, jeśli taki znajduje się w pobliżu), ale oznacza wybór marki z niższej półki niż ta, którą zwykle kupujesz. ale oznacza wybór marki z niższej półki niż ta, którą zazwyczaj wybierasz. Jeśli zwykle kupujesz produkty markowe, wypróbuj markę własną supermarketu. Jeśli marka własna jest bardziej w twoim stylu, spróbuj spróbuj produktów wartościowych.

Sprawdź, czy nie masz starych poleceń zapłaty i zleceń stałych

Jest całkiem możliwe, że płacisz za coś, o czym zapomniałeś, np. za niewykorzystany karnet na siłownię (czyli nieudane postanowienie noworoczne), ubezpieczenie za coś, czego już nie posiadasz, lub opłacony abonament telewizyjny. Przejrzyj cały rok pod kątem starych poleceń zapłaty. Przejrzyj wyciągi bankowe z całego roku i zidentyfikuj wszystkie (regularne) płatności, które nie wyglądają znajomo. Po ustaleniu, za co były płacone, sprawdź, czy można je anulować, i sprawdź pierwotne umowy.

Zmniejsz swoje płatności z tytułu podatku lokalnego

Jeśli płacisz podatek lokalny, możesz być w stanie zmniejszyć jego wysokość. Na przykład, jeśli mieszkasz sam, jesteś niepełnosprawny lub masz niskie dochody, możesz skorzystać z wielu zniżek na podatek lokalny.

Możesz również odwołać się od decyzji o obniżeniu podatku. Możesz również odwołać się od podatku lokalnego, jeśli uważasz, że rachunek jest nieprawidłowy lub że Twój dom został przypisany do niewłaściwego przedziału podatku lokalnego.

Sprawdź, jakie dotacje i zasiłki możesz otrzymać

Czy kwalifikujesz się do ulg podatkowych?

Kredyty podatkowe to zasiłki państwowe, które zapewniają dodatkowe pieniądze osobom odpowiedzialnym za dzieci, niepełnosprawnym i innym pracownikom o niższych dochodach.

Dwa rodzaje kredytów podatkowych są dostępne dla wszystkich.

Sprawdź, czy możesz otrzymać dodatek emerytalny

Jeśli jesteś mniej zamożny, możesz otrzymać pomoc, aby podwyższyć swoją emeryturę państwową. Pomoc ta ma formę kredytu emerytalnego.

Kredyt emerytalny jest przyznawany na podstawie zarobków (tzw. zasiłek uzależniony od dochodów) i uzupełnia podstawową emeryturę państwową.

Czy ubiegasz się o zasiłek na dziecko?

Zasiłek na dziecko to świadczenie wypłacane przez rząd, jeśli jesteś odpowiedzialny za dziecko, przy czym nie musisz być koniecznie jego rodzicem. Jeśli się do niego kwalifikujesz, może on wynosić ponad £1,000 rocznie na pierwsze dziecko. Twoje dziecko musi mieć poniżej 16 lub poniżej 20 lat i uczestniczyć w zatwierdzonej formie edukacji lub szkolenia (nie są zatwierdzane np. studia wyższe). O zasiłek rodzinny na dziecko może ubiegać się tylko jedna osoba.

Dowiedz się więcej: dowiedz się, kto jest uprawniony do zasiłku rodzinnego, jak jest on obliczany i jak możesz się o niego ubiegać, choćby na stronie https://pozyczkolog.pl/.

Sprawdź, czy jesteś uprawniony do zasiłków

Możesz być uprawniony do zasiłków rządowych, nie wiedząc o tym. Nawet jeśli pracujesz i nie masz problemów zdrowotnych ani dzieci, istnieją zasiłki potencjalnie dostępne dla Ciebie.

Przerzuć się na kartę kredytową z zerową stopą procentową

Podczas gdy podstawowa stopa procentowa Banku Anglii jest na historycznie niskim poziomie 0,1%, średnie oprocentowanie kart kredytowych nadal wynosi ponad 19%. ponad 19%. Jeśli spłacasz odsetki od zadłużenia na karcie kredytowej, pomyśl o przeniesieniu salda na kartę z zerowym oprocentowaniem. – najlepsze oferty oferują obecnie do 29 miesięcy bez odsetek. Jeśli jesteś w zaufanym związku i jedno z Was zmaga się z długami, niektóre karty pozwalają na przeniesienie długu z karty kredytowej partnera na Ciebie. Jeśli jesteś w zaufanym związku i jedno z was ma problemy z zadłużeniem, niektóre karty pozwalają na przeniesienie długu z karty kredytowej partnera na ciebie, abyś mógł go spłacić.

Odrzuć podwyżki APR na karcie kredytowej

Jeśli wypłacisz gotówkę z bankomatu przy użyciu karty kredytowej lub spłacisz mniej niż pełną kwotę na na wyciągu z konta, zwykle firma obsługująca kartę nalicza odsetki. Jeśli karta kredytowa zostanie spłacona w kwocie niższej niż pełna kwota na wyciągu z konta, przypomina https://pozyczkolog.pl/.

Jeśli operator karty kredytowej zdecyduje się podnieść oprocentowanie, musi się z Tobą skontaktować co najmniej 30 dni wcześniej, aby dać Ci czas na podjęcie decyzji, co zrobić. Powinieneś mieć 60 dni na odrzucenie podwyżki, anulowanie karty i spłatę zadłużenia według starego oprocentowania. spłatę zadłużenia według starej stopy procentowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here