Ile przerwy na 8 godzin pracy

Pracując na podstawie umowy o pracę zazwyczaj w ciągu dnia pracujemy przez 8 godzin. Oczywiście nie oznacza to, że swoje obowiązki zawodowe wykonujemy bez żadnej przerwy, albowiem w takim wypadku nasza wydajność dramatycznie by się obniżyła. W ciągu dnia powinniśmy stosować przerwy, które pozwolą nam odpowiednio zregenerować siły, a także zwyczajnie odpocząć.

Ile przerwy na 8 godzin pracy?

Ile przerwy na 8 godzin pracyZasadniczo w ciągu 8 godzinnego dnia pracy powinna nam przysługiwać przynajmniej jedna dłuższa 15-minutowa przerwa. Niemniej jednak to nie wszystko na co możemy liczyć. Albowiem również gdy pracujemy przy komputerze, to powinniśmy po każdej godzinie pracy przynajmniej na pięć minut odejść od komputera. Ma to znaczenie nie tylko na nasz komfort pracy. Przede wszystkim jednak z znaczenie ma tutaj higiena naszych oczu. Oczywiście pracodawcy różnie podchodzą do tej kwestii O ile dłuższa przerwa 15-minutowa, a nawet 30 minutowa stosowana jest niemal wszystkich zakładach pracy, o tyle krótkie 15- minutowe przerwy po każdej godzinie pracy nie w każdym miejscu pracy są możliwe do wprowadzenia. Na takie warunki możemy liczyć choćby w biurach, jednak w zakładach pracy gdzie wykonywanie obowiązków zawodowych polega na stanie przy taśmie w celu zapewnienia odpowiedniego procesu technologicznego odejście na 5 minut z miejsca pracy może wydawać się nawet niemożliwe.

Jak regenerować siły w pracy?

Aby w odpowiedni sposób zregenerować siły podczas ośmiogodzinnego dnia pracy nie musimy wcale liczyć tylko i wyłącznie na zapisy w kodeksie pracy, a także dobrą wolę naszego pracodawcy. Również sami stosują sprytne triki możemy znaleźć dodatkowy czas na odpoczynek i regenerację sił. W tym wypadku w dość uprzywilejowanej sytuacji są palacze. Oczywiście degradują swoje zdrowie palą papierosy, niemniej jednak tak zwana przerwa na papierosa to dodatkowy czas wolny, który nigdzie nie jest ewidencjonowany. Oczywiście dużo też zależy od pracodawcy, którzy może, ale nie musi, w takiej sytuacji przymykać oko. Niemniej jednak jeśli będziemy z tak zwanym papierosem przesadzać, to możemy się spotkać z negatywnymi konsekwencjami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here