W pewnym momencie życia większość ludzi zaczyna myśleć o tym, co stanie się z ich bliskimi, kiedy odejdą. Czy będą mieli zapewniony byt? Jak poradzą sobie finansowo z organizacją pogrzebu? Chcąc uchronić ich przed problemami, warto wykupić dedykowane ubezpieczenia na życie. Należy jednak zrobić to odpowiednio wcześnie, aby nie wydać fortuny.

Kiedy wykupić dedykowane ubezpieczenia na życie?

Teoretycznie, niezależnie od wieku, można zwrócić się do towarzystwa ubezpieczeniowego w celu zakupu ubezpieczenia. Niemniej jednak oferty dla młodych i starszych osób zwykle są zupełnie inne. Rzecz w tym, iż ubezpieczyciel doskonale zdaje sobie sprawę, że odejście czy też poważna choroba młodego człowieka będą miały miejsce prawdopodobnie zdecydowanie później. Tym samym ubezpieczony przez lata będzie mógł opłacać składki, dzięki którym zbierze się odpowiednia kwota odszkodowania. W przypadku osób starszych ryzyko ponoszone przez ubezpieczyciela jest zdecydowanie większe.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenia?

Poszukując idealnego dedykowanego ubezpieczenia na życie, warto zwracać uwagę na kilka związanych z nim kwestii. Między innymi chodzi o to, czy jest to ubezpieczenie bezterminowe. Jeżeli bowiem odszkodowanie przysługuje tylko przez określony czas, może się okazać, że pieniądze wydawane na składki są wyrzucane w błoto. Niektórzy ubezpieczyciele oferują wypłatę odszkodowania jedynie przez najbliższe 15-20 lat. Tym samym można powiedzieć, że ubezpieczyciel niejako wycofuje się z umowy w momencie, kiedy wypłata odszkodowania staje się najbardziej prawdopodobna.

Oczywiście, kwestią nad wyraz istotną jest też wysokość dedykowanego ubezpieczenia na życie. Generalnie większej kwocie odszkodowania zawsze powinna odpowiadać również wyższa składka. W rzeczywistości jednak zależność ta nie jest prostoliniowa. Rzecz w tym, iż wielu ubezpieczycieli oprócz odszkodowania w formie gotówki oferuje także praktyczne wsparcie, które również jest kosztowne. Stąd też wybierając najlepsze dedykowane ubezpieczenie na życie, jakie jest dostępne na rynku, trzeba uwzględniać więcej czynników niż tylko stosunek wysokości stawki do wielkości ewentualnego odszkodowania.

Zaufany ubezpieczyciel

Niestety, nie zawsze wykupienie ubezpieczenia o atrakcyjnych parametrach w młodym wieku gwarantuje bezpieczeństwo finansowe bliskich. Nie jest ono zapewnione, jeżeli korzysta się z oferty mało znanej i niezbyt wysoko cenionej firmy ubezpieczeniowej. Czasami oferta wydaje się wyjątkowo atrakcyjna, przez co klienci dają się skusić na wykupienie pakietu ubezpieczenia. Z czasem okazuje się jednak, że w umowie widnieją niejasne zapisy, przez które odszkodowanie wypłacane jest tylko w części lub też w ogóle firma odmawia wydania gotówki.

Warunkiem podpisania korzystnej umowy ubezpieczeniowej jest zatem dokonanie szczegółowej oceny nie tylko dedykowanego ubezpieczenia na życie, ale również udzielającej go firmy. Przede wszystkim należy sprawdzić, jak jest ona oceniana przez klientów, którzy zdecydowali się nawiązać z nią współpracę. Ponadto, powinno się kilkukrotnie przeczytać umowę, aby upewnić się, że jest napisana jasno i przejrzyście.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here