praca w domu

Praca w domu od niedawna stała się wymogiem naszych czasów. Nie dotyczyła ona jednak postępu technicznego, a została bardziej wymuszona pandemią koronawirusa. O tyle, o ile dla wielu osób jest to wygodna opcja, to jednak dla niektórych okazuje się być naprawdę uciążliwa. Takim przykładem są np. osoby mające pod opieką małe dzieci. Nie jest łatwo pogodzić skupienie w pracy z cały czas dokazującym maluchem. Jak poradzić sobie, kiedy musisz pracować, a w domu są dzieci? 

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/praca-w-domu-i-jak-ja-pogodzic-z-dziecmi/ 

Praca w domu i dzieci

Praca z domu jest to zupełna nowość dla wielu osób. Pogodzenie swoich obowiązków zawodowych jest normalnością dla wielu z nas. Przez taki rodzaj pracy zacierają się granice między tym co związane z pracą, a tym co dzieje się w domu. Jest co bardzo trudne i wiele osób nie wie jak sonie z tym poradzić. Koncentracja na pracy, kiedy w domu są dzieci nie jest prostym zadaniem, jednak nie jest niemożliwa.

Praktyczne wskazówki dotyczące tego zagadnienie przedstawia Chris Misterek, twórca stron internetowych.

Gdzie tkwi problem?

Najważniejsze to oddzielić przyczynę od objawów. Problem polega nie na tym, że praca z dziećmi w domu jest trudna. Może nam się tak wydawać, jednak wcale nie o to chodzi. 

To co widać na pierwszy rzut oka jest oczywiste, ale jest to jednak tylko powierzchnia.  Kiedy chcemy znaleźć  odpowiedzi jak skupić się na pracy, to często o rozkojarzenie obwiniamy bodźce znajdujące się dookoła i nie mowa jedynie o dzieciach, ale są to np. też media społecznościowe. 

Źródło tkwi jednak w czymś innym – w nas samych.

Każdy z nas posiada swoje osobiste wyzwania, ale musimy w tym wszystkim znaleźć jedno – współczucie dla samego siebie. Musimy być dla siebie łagodni, ponieważ przeszkody są częścią procesu wzrostu. Co musimy więc zrobić? 

Znajdź sposób na rozwiązanie problemu 

Naszym zadaniem jest opracować systemy samodzielnego rozwiązywania problemów przez dzieci. Skorzystaj z tych kroków: 

  1. Napisz, jakie jest twoje pytanie,
  2. Pomyśl nad rozwiązaniem przez minutę,
  3. Poszukaj, co może ci pomóc,
  4. Spróbuj zgadnąć, jakie jest rozwiązanie,
  5. Zrób sobie przerwę od problemu,
  6. Wróć do problemu.

Przygotuj się i zadbaj, aby dzieci miały dobre warunki do nauki. Będzie to dobra droga do tego, aby Twoje obowiązki mogły być w spokoju realizowane. 

Zobacz też: http://dpam.pl/uznawanie-kwalifikacji-zawodowych-ue/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here