spółka z o.o

Kiedyś swoją działalność na zasadzie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością można było zarejestrować tylko u notariusza. Obecnie istnieje możliwość rejestracji takiej spółki online. Rejestracja przez internet jest z pewnością o wiele bardziej wygodna i szybka. Jednak posiada pewne ograniczenia, o których warto wiedzieć. Jeżeli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością przez internet, koniecznie przeczytaj! 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/rejestracja-spolki-z-o-o-przez-internet/

Rejestracja spółki z o.o. przez internet

Tradycyjny, czyli analogowy sposób założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wymaga od nas wizyty u notariusza oraz spisania aktu notarialnego. 

Obecnie doszła nowość, czyli rejestracja przez internet za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. 

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez internet – podstawowe informacje

Rejestracja przez internet jest optymalna dla spółek zakładanych przez jedną osobę oraz takich, które nie posiadają skomplikowanych zapisów. Zaletą z pewnością jest wygoda, a także bezpłatność.

Na portalu Ministerstwa Sprawiedliwości (S24) znajdziemy instrukcję postępowania oraz komplet potrzebnych dokumentów. Wadą jest to, że kapitał zakładowy musimy pokryć jedynie gotówką. Jeżeli w grę wchodzą obiekty nieruchomościowe, to spółkę wówczas należy zarejestrować się u notariusza w postaci aktu notarialnego. Wypełniając wniosek przez internet musimy oczywiście uwzględnić to, że wszystkie osoby podpisujące umowę spółki oraz biorące udział w rejestracji, muszą posiadać profil zaufany lub podpis elektroniczny.

U notariusza natomiast płacimy za usługę, a jednocześnie będziemy mieli większy wpływ na umowę. Po w przypadkach za złożenie wniosku do krajowego rejestru sądowego będziemy zmuszeni zapłacić. Rejestrując spółkę przez internet będzie to kwota to 250 zł, a tradycyjnie 500 zł.

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością online – krok po kroku

O to w jaki sposób zarejestrować Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością bez wychodzenia z domu:

• Zakładasz konto na portalu s24

• Tworzysz profil przedsiębiorstwa 

• Wybierasz nazwę spółki 

• Wypełniasz komplet standardowych dokumentów niezbędnych do rejestracji 

• Wypełniasz umowę 

• Określasz wartość każdego udziału 

• Podpisujesz wszystkie dokumenty 

• Płacisz za rejestrację

Są to wszystkie kroki, które musisz wypełnić aby Twój wniosek trafił do sądu rejestrowego. Wniosek taki jest rozpatrzony w terminie jednego dnia od daty wpływu.

Zobacz też: http://www.leaderprice.pl/spolka-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here