barista

Kiedy zastanawiamy się nad podjęciem pracy, powinniśmy kierować się swoimi własnymi zainteresowaniami, w ten sposób, żeby praca nie była dla nas czymś uciążliwym, tylko wprost przeciwnie – przyjemnością! Jeśli jesteś osobą, która na samą myśl o kawie, ma ochotę skakać z radości, lubisz się uczyć i ciągle się rozwijać, to być może sprawdziłaby się dla Ciebie praca na stanowisku baristy. Jakie są obowiązki zawodowe płynące z takiej pracy? Ile dokładnie jest w stanie zarobić barista? Nie martwcie się, już odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-barista/ 

Jak wygląda praca baristy – wymagania i obowiązki

Niezależnie od rodzaju kawiarni do jakiej się udamy, jesteśmy w stanie szybko zauważyć, że zawsze ktoś tam jest. Praca w gastronomii, nie jest łatwa, ponieważ musimy użerać się często uciążliwymi klientami. To, ile godzin pracujemy, a także jakie są to dni tygodnia zależne jest tak naprawdę od zapotrzebowania. Nie ma na to ściśle ustalonych zasady. To na którą zmianę i na ile godzin przychodzimy zależy od naszego pracodawcy. Do obowiązków baristy należy nie tylko robienie kawy, ale też umiejętność posługiwania się ekspresem. W tej pracy nie chodzi jedynie o parzenie kawy, ale również czyszczenie ekspresu, kontakt z klientem, doradzanie osobom, które nie mogą zdecydować się na co mają ochotę, dbanie o czystość na stanowisku pracy, a także zapamiętanie wszystkich receptur kawiarni.

Zarobki na stanowisku baristy – ile zarabia barista?

Według raportu przygotowanego przez portalu wynagrodzenia.pl, miesięczne wynagrodzenie całkowite na stanowisku barmana wynosi 350 zł brutto. W przeliczeniu na kwotę netto daje nam to 2237 zł. Co drugi barista w naszym kraju otrzymuje pensję znajdujące się w widełkach od 2630 zł do 3430 zł. 25% najgorzej zarabiających baristów zarabia niestety kwoty, które znajdują się poniżej 2630 zł brutto. Na zarobki wyższe niż 3430 zł brutto może liczyć najlepiej opłacalna grupa barmanów, która wynosi 25% w skali naszego kraju.

Zobacz też: http://www.leaderprice.pl/barista-nim-zostac/

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here