Każdy producent na swojej drodze spotyka problemy, których się nie spodziewał. Takim problemem są na przykład europalety. Na początku każdemu zdaje się, że w zasadzie istnieje tylko jeden rodzaj europalet i nie ma tu większego wyboru. Jednakże pierwsza wizyta w sklepie zmienia całkowicie to myślenie.

Rodzaje europalet

Zacznijmy od tego, jakie w ogóle mamy europalety. Otóż na rynku dostępne są obecnie europalety plastikowe i drewniane. Te drugie do niedawna cieszyły się naprawdę sporą popularnością. Jednak ich dość wysoki koszt w porównaniu do europalet plastikowych, trudności związane z drewnem, takiej jak gnicie itd. spowodowały, że obecnie coraz popularniejsze stają się palety z tworzywa sztucznego. Jakie są ich zalety?

1) niska cena

Przede wszystkim należy koniecznie zwrócić uwagę na fakt, że palety z tworzywa sztucznego są najzwyczajniej w świecie nieporównywalnie tańsze od tych drewnianych. To jest już bardzo duża oszczędność dla każdego firmy. Tym bardziej, że stare palety drewniane możemy spokojnie sprzedać albo też przerobić na meble do salonów albo magazynów. Tym sposobem nic nie tracimy na wymianie palet drewnianych na europalety plastikowe.

2) wytrzymałość

Warto dodać także, że palety z tworzywa sztucznego generalnie znacznie lepiej znoszą trudne warunki, jak np. wysoką wilgoć, chłód, gorąco itd. Dlaczego? Otóż to jasne – drewno gnije, zaś palety plastikowe nie. Niemniej jednak pamiętajmy o tym, o czym wspomina sam palety plastikowe producent – są one mniej wytrzymałe na ogromne ciężary. Ponadto niektóre produkty ze względu na ciągłą konieczność dostępu powietrza powinny być jednak przewożone tradycyjną metodą.

3) możliwość czyszczenia

Palety plastikowe producent wymienia jednak jedną cechę europalet plastikowych obok której zdecydowanie nie możemy przejść obojętnie. Otóż chodzi tu o możliwość czyszczenia. Warto bowiem zwrócić uwagę na fakt, że palety plastikowe możemy czyścić – z płynów, z jakichkolwiek zabrudzeń. Niestety zaś nawet jeśli pracownik wyleje po prostu kawę, ale na paletę drewnianą, to plama zostaje już do końca.

4) higiena pracy

Zaletą europalet plastikowych jest także generalnie wyższa higiena pracy Tutaj bowiem nie nadziejemy się na drzazgę, nie musimy zakładać specjalnych rękawic. Nie mamy także żadnych obaw, że a paletach plastikowych zagnieździły się już jakieś robaczki.

Podsumowując – naprawdę warto rozważyć europalety plastikowe. Kupując je uważajmy jednak na to, aby posiadały one wszystkie konieczne atesty bezpieczeństwa!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here