Tanie tablety

0
2095

XXI wiek to bujny okres rozwoju technologicznego, w którym to głównymi urządzeniami wybieranymi przez ludzi są smartfony, laptopy czy tablety. W tym konkretny artykule doradzimy jak odpowiednio dobrać tablet, tak by być z niego zadowolonym, a pieniądze nie poszły na marne. Wybierając tablet należy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów, które mają kluczowe znaczenie.

Tablety poleasingowe – Cena, a jakość

Pierwszym dość często spotykanym problemem przy zakupie sprzętu nie jest dobór samego produktu, a cena w jakiej owe urządzenie występuje. To właśnie ten element może skutecznie odstraszyć potencjalnych kupujących. W tym miejscu warto wziąć pod uwagę tablety poleasingowe, wykorzystywane na potrzeby firmy przez pracowników.

Są one znacznie tańsze w zakupie, co jednak nie oznacza, że są one pod jakimiś względami gorsze. Takie tablety po zakończonej umowie z firmą zostają zwracane do producenta, gdzie zostają odnowione, a w następnej kolejności sprzedane. Jest to zdecydowanie o wiele lepsze rozwiązanie niż kierowanie się najniższą ceną za nowy sprzęt, który z pewnością pozostawia wiele do życzenia.

Ekran Tableta

Jednym z najważniejszym elementów dla większości użytkowników jest wyświetlacz w tablecie. Stanowi on przestrzeń roboczą i od jego rodzaju oraz jakości zależy bardzo wiele. Jakie więc ekrany są godne polecenia? W pierwszej kolejności warto określić rozdzielczość, która będzie dla nas komfortowa. Dla jednych może być to 7 cali, dla innych zaś więcej. Ten aspekt jest już w pełni kwestią indywidualną. Mniejsze ekrany będą znacznie mobilniejsze, z kolei zaś większe będą lepiej sprawdzać się podczas prac z urządzeniem.

Ważną rolę odgrywa także rozdzielczość ekranu. Najczęściej można spotkać dwie podstawowe: HD oraz FULL HD. Obie są dobre, a wybór już zależy jedynie od kupującego. Jednakże w tym miejscu warto się zatrzymać i zwrócić uwagę na zagęszczenie pikseli na cal. Ten parametr ma wpływ jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu, jego ostrość oraz czytelność.

Ostatnim czynnikiem jest rodzaj matrycy. Najlepszym rozwiązaniem jest celowanie w wyświetlacze IPS, które charakteryzują się przede wszystkim szerokim kątem widzenia oraz dobrym odwzorowaniem barw. Warto unikać wyświetlaczy TN, które są mniej już spotykane, ale jednak.

Dobór wyświetlacza warto także oprzeć na zastosowanym szkle ochronnym przed producenta. Należy sprawdzić czy producent oferuje dodatkowe zabezpieczenia tableta, które w razie upadku będą w stanie ochronić urządzenie.

Procesor – Tanie tablety poleasingowe

Kwestia samej wydajności to przede wszystkim dobór procesora, który stanowi serce oraz rdzeń całego sprzętu. To od jego jakości zależna jest wydajność, a co za tym idzie przyjemność z użytkowania tableta. Warto mieć na uwadze, że cztery rdzenie nie zawsze muszą być lepsze od dwóch.

Może być to nieco szokujące stwierdzenie jednak sporo w dużej mierze zależne jest od architektury procesora oraz jego procesu technologicznego. Dobrze więc przed kupnem dowiedzieć się nieco więcej na temat poszczególnego procesora. Zakłada się jednak, że taktowanie takiego zegara nie powinno być mniejsze niż 1,3-1,6 GHz. Im ta wartość jest wyższa tym lepiej. Jednak kierowanie się samym taktowaniem zegara oraz liczbą rdzeni może być zgubne.

Pamięć RAM

Dopełnieniem, jeśli mówimy już o wydajności sprzętu jest pamięć RAM, która wspomaga w pewnym sensie procesor w wykonywaniu wszelkich operacji. Wybór tego podzespołu jest już znacznie prostszy.

Absolutnym minimum jest 1 GB- w przypadku tableta z system Android. Jeśli chodzi o Windowsa to tu niezbędne jest chociaż 2 GB. Dla komfortowego użytkowania warto wyposażyć się w większą ilość pamięci operacyjnej. 3 bądź 4 GB powinny być wystarczające. Jeśli jednak mamy możliwość to warto pokusić się o więcej.

Pamięć wewnętrzna

Ostatni już element to pamięć wewnętrzna, która w przypadku tańszych modeli będzie wynosić 8 bądź 16 GB. Droższe produkty będą posiadać jej już nawet do 128 GB. Warto również zwrócić uwagę na slot na kartę SD, co pozwala rozszerzyć ową przestrzeń na pliki.

Źródło: https://shoplet.pl/23-tablety

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here