Rusztowania na każdą budowę

Praca na wysokościach jest jednym z nieodłącznych elementów robót budowlanych, a do jej wykonywania wykorzystuje się różnego rodzaju sprzęt, taki jak np. rusztowania budowlane. Mają one wiele zalet i stosowane jest od setek lat. Współczesne rusztowania budowlane są wygodne, bezpieczne i pozwalają na dowolną modyfikację poszczególnych elementów, w celu stworzenia odpowiedniej konstrukcji.

Sprawdzone rozwiązanie w nowej odsłonie

Obecnie najbardziej popularny rodzaj profesjonalnych rusztowań to te wykonane z aluminium, wytrzymałego i trwałego materiału, który jednocześnie jest lekki i odporny na działanie czynników atmosferycznych. Wykonywane są z niego zarówno ramy rusztowania jak też poszczególne pomosty robocze. Dzięki temu stawianie nawet dość skomplikowanych konstrukcji jest szybkie i bezproblemowe. Na rynku dostępne są także dodatkowe elementy takie jak schody, także wykonane z aluminium, czy też rolki jezdne pozwalające na swobodne manewrowanie rusztowaniem, np. podczas malowania ściany budynku.

Dużą zaletą rusztowań jest ich modułowa budowa, która pozwala na stworzenie dowolnej konstrukcji, dostosowanej do naszych potrzeb oraz warunków architektonicznych obiektu, na którym pracujemy. Dlatego też przeszkody takie jak balkony, tarasy czy też np. w przypadku bloków, anteny satelitarne nie stanowią większego problemu podczas stawiania rusztowań.

Na stałe lub na kołach

W zależności od rodzaju wykonywanych prac stosuje się dwa rodzaje rusztowań, takie, które pozwalają na ich swobodne przemieszczanie, oraz takie, które są umieszczone na stałe w jednym miejscu. Pierwsze rozwiązanie najczęściej stosowane jest w przypadku mniejszych konstrukcji i wykorzystywane np. do prac malarskich na wysokościach lub napraw urządzeń oraz elementów umieszczonych poza zasięgiem drabin. Dzięki takim rusztowaniom praca przebiega bezpiecznie i wygodnie, bez konieczności balansowania na drabinie i znacznego ograniczenia ruchów pracownika.

Drugi rodzaj natomiast stosowany jest, np. podczas remontów lub montażu nowej elewacji na budynkach. Są to rozległe i składające się z wielu poszczególnych elementów konstrukcje, zazwyczaj zakotwiczone dla bezpieczeństwa w ścianie danego budynku. Pozwalają one na wygodną oraz bezpieczną pracę nawet na znacznych wysokościach.

Najlepszy wybór rusztowań (https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/drabiny-betoniarki-taczki-zageszczarki/rusztowania) wszelkiego typu oferuje nowoczesna hurtownia budowlana Bricoman.pl, znana z wysokiej jakości towarów, profesjonalnej obsługi oraz atrakcyjnych cen oferowanego sprzętu, oraz materiałów budowlanych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here