Jak napisać życiorys do pracy?

Kiedyś życiorys, a dzisiaj CV. Niezależnie od tego jak nazwiemy ten dokument to służy on, aby pracodawca czegoś się o nas dowiedział przed przyjęciem do pracy. Pracodawca bądź firma rekrutująca musi mieć jakieś informacje o potencjalnych kandydatach na dane stanowisko pracy. Skąd wziąć te informacje? Od samych kandydatów. Dzisiaj CV nie musi być wydrukowaną kartką z czarnym tuszem. Dzisiaj w CV przybiera bardzo różne kreatywne formy. Najważniejsze jest jednak, aby w tym CV zawrzeć całą prawdę i tylko prawdę, ponieważ Kłamstwo ma krótkie nogi i bardzo szybko wyjdzie na jaw.

Jak napisać życiorys do pracy?

Taki życiorys nie powinien mieć dziesięciu stron i zawierać absolutnie każdej pracy, którą wykonywaliśmy w życiu. Wystarczy jeżeli zawrzemy istotne informacje, które będą miały znaczenie dla pracodawcy. Jeżeli ubiegamy się o ważne stanowisko i już dawno temu skończyliśmy studia pracodawcy niekoniecznie będzie interesowało, że kiedyś nielegalnie za granicą zbieraliśmy truskawki, aby dorobić do studenckiego budżetu. Jednakże wszelkie pracy oparte na relacjach z klientami będą miały znaczenie ponieważ dobrze o nas świadczą.

Jak napisać życiorys do pracy?Relacje z kontrahentami oraz umiejętności interpersonalne są bardzo ważne na wielu stanowiskach. Niektórzy nawet twierdzą, że umiejętności interpersonalne oraz osobiste są kluczowe bo wszystkiego innego można się nauczyć prędzej czy później. Stworzenie pierwszego CV zazwyczaj przysparza kłopotów. Jednakże wszystkiego można się nauczyć i każde kolejne CV będzie w końcu coraz lepsze. Wiele porad znajdziemy darmowo w internecie. Przede wszystkim zadbajmy aby dokument był schludny i poprawnie napisany. To nie miejsce na błędy ortograficzne albo stylistyczne, sprawdzajmy też literówki. Jak Cię widzą tak Cię piszą – ta zasada odnosi się również do CV. Jeżeli przedstawimy potencjalnemu pracodawcy poprawnie napisany schludny dokument, będzie on miał o nas dobre zdanie. Jeżeli sytuacja będzie odwrotna, zdanie pracodawcy nie będzie pochlebne. Postarajmy się zatem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here