Kredyt bez zdolności kredytowej

Zdolność kredytowa ma znaczenie

Zdolność kredytowa to w dużej mierze nasze dochody. Musimy mieć bowiem wystarczająco dużo wolnych środków (po poniesieniu comiesięcznych wydatków), aby było nas stać na spłatę raty kredytu. Jednakże nie sama wysokość dochodów ma znaczenie. Istotną kwestią jest także ich źródło. Przy takich samych dochodach inaczej wypadną w oczach banku prowadzący działalność, pracownicy zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę, pracujący na zlecenie czy freelancerzy. W tym momencie chodzi bowiem także o regularność i stabilność wpływów. Co bowiem bank będzie miał z tego, że przez ostatnie trzy miesiące zarabialiśmy 10 tys. złotych miesięcznie, skoro umowa zlecenie właśnie się zakończyła?

Historia kredytowa

Nawet umowa o pracę na czas nieokreślony i wysokie dochody niczym są bez odpowiedniej historii kredytowej. Jeśli bank na podstawie wpisów w odpowiednich rejestrach, stwierdzi, że mimo wypłacalności nie spłacamy terminowo rat, nie pożyczy nam po raz kolejny środków. Banki zarabiają między innymi właśnie na udzielaniu pożyczek. Zanim więc zdecydują się kredytować środki sprawdzają potencjalnego kredytobiorcę także pod kątem wiarygodności. Sytuacje są jednak różne i idealnie sprawdzi się tutaj powiedzenie, że nie można każdego mierzyć tą samą miarą. Powody naszej trudnej sytuacji mogą być różne. Jednakże nawet jeśli uporaliśmy się z problemami finansowymi, negatywne wpisy w BIK czy BIG nie znikną równie szybko. Widnieją przez kolejne 5 lat od daty spłaty i mogą przysporzyć nie lada problemów.

Nieterminowo spłacane zobowiązanie kilka lat wcześniej może przesądzić o tym, że nie otrzymamy kredytu w banku. Co wtedy?

Kredyt bez zdolności kredytowej

Za każdym razem gdy złożymy wniosek o kredyt w banku sprawdzona będzie nasza zdolność kredytowa https://habzafinanse.com.pl/zdolnosc-kredytowa/, w tym popularne rejestry. Jeśli chcemy starać się o kredyt bez zdolności kredytowej musimy udać się do instytucji pozabankowej. Te często nie weryfikują potencjalnego kredytobiorcy pod kątem zdolności kredytowej, zwłaszcza przy niskich kredytach gotówkowych. Z kolei jeśli to robią, nie są związane wynikiem tej weryfikacji. W przypadku instytucji pożyczkowych, to czy pożyczą komuś pieniądze czy też nie, zależne jest tylko i wyłącznie od nich, bowiem są właścicielem pożyczanych pieniędzy. Jeśli więc nie możemy pochwalić się pozytywną historią kredytową i w związku z tym bank odmówił nam finansowania, znacznie większe szanse mamy w firmie pożyczkowej. Jednakże ryzyko jakie ponoszą te instytucje, w związku z pożyczaniem pieniędzy osobom z negatywną historią kredytową, zawsze owocuje wyższymi kwotami udzielenia pożyczki.

Oznacza to, że pożyczka w instytucji pozabankowej, która nie weryfikuje zdolności kredytowej, będzie droższa niż kredyt gotówkowy w banku. Dlatego zastanówmy się zawsze czy dodatkowe środki są nam potrzebne. Może okazać się, że nadgodziny czy praca dodatkowa, wystarczą aby sfinansować wydatki, które się pojawiły.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here