Dlaczego chcesz zmienić pracę?

Rozmowa o pracę może być bardzo stresująca, zwłaszcza gdy jesteśmy krótko na rynku pracy albo gdy na tej pracy bardzo nam zależy i nie chcemy popełnić faux-pas. Dlatego warto dobrze się wcześniej przygotować i umieć odpowiedzieć na potencjalne pytania, z którymi możemy mieć styczność na rozmowie o pracę. Warto szczególnie zwrócić uwagę na pytanie o to, dlaczego chcesz zmienić pracę. To pytanie, które bardzo często decyduje o pozytywnej odpowiedzi od firmy, do której aplikowaliśmy. Jak najlepiej odpowiedzieć na to pytanie? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule.

Dlaczego chcesz zmienić pracę?

Dlaczego chcesz zmienić pracę?Przede wszystkim warto zaznaczyć, że niepochlebne mówienie o naszym byłym lub obecnym pracodawcy może niekorzystnie odbić się na naszym wizerunku. Nawet jeśli nasz pracodawca jest lub był pracodawcą z piekła rodem i jak najszybciej chcemy zerwać z nim wszelkie kontakty i stosunki, warto w tym zakresie zachować umiar. Jak więc odpowiedzieć na pytanie dlaczego chcesz zmienić pracę, gdy twój pracodawca nie daje lub nie dawał ci żyć? Można wybrnąć z tego pytania poprzez udzielenie bardzo neutralnej odpowiedzi dotyczącej braku możliwości rozwoju na obecnym lub byłym stanowisku. Taka odpowiedź brzmi znacznie lepiej niż obrażanie swojego obecnego lub byłego szefa.

Jak jeszcze odpowiedzieć na pytanie dlaczego chcesz zmienić pracę? Warto posłużyć się znajomością wszystkich plusów, które oferuje nam zakład pracy, do którego aplikujemy. Wieloletnia tradycja, renoma, perspektywy na przyszłość, atrakcyjne wynagrodzenie i benefity – to na pewno spodoba się przyszłemu szefowi. Podkreślanie walorów naszego potencjalnego pracodawcy może sprawić, że szybko otrzymamy pozytywną odpowiedź dotyczącą nowego zatrudnienia.

Podsumowując, kiedy rekruter będzie cię pytał o to dlaczego chcesz zmienić pracę, kieruj się w stronę pozytywnych odpowiedzi i podkreślaj chęć i możliwość rozwoju w nowej pracy, jak i jej walory czy stabilną sytuację na rynku. Nie bądź negatywny i nie krytykuj. Rekruter nabierze podejrzeń, że w przyszłości w podobny sposób będziesz się wypowiadał na temat nowej firmy, która przyjmie cię do pracy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here