Bezpieczny i tani leasing samochodu

Umowy leasingowe na samochód są jednymi z najchętniej wybieranych spośród wszystkich typów leasingu w naszym kraju. Nie powinno to zresztą dziwić – leasing jest o wiele korzystniejszym rozwiązaniem niż wzięcie kredytu dedykowanego na zakup samochodu. Dotyczy to między innymi przedsiębiorców, którzy pragną wyposażyć swoich pracowników w pojazdy służbowe, minimalizując przy tym koszt ich użytkowania. Mówiąc wprost, leasing to rozwiązanie atrakcyjne dla Twojego portfela. By jednak mieć pewność, że zawarta umowa jest maksymalnie korzystna, warto pamiętać o kilku zasadniczych sprawach. Poniżej przedstawiamy najczęstsze „pułapki kontraktowe”, w które wpadają niewprawieni leasingobiorcy oraz udzielamy porad jak ich uniknąć. 

Zaufany leasingodawca – oraz jak go znaleźć 

Leasingodawcą mogą być różne podmioty i instytucje, gotowe udzielić Ci wsparcia finansowego. Najczęściej, są to banki, firmy świadczące usług finansowe, pośrednicy. Z pewnością, w Twojej okolicy znajduje się co najmniej kilku wiarygodnych partnerów leasingu. Warto przyjrzeć się dokładnie ich ofertom i zakresie funkcjonowania, a także – upewnić się czy należą do któregoś z polskich związków zrzeszających leasingodawców. Dodatkowym sposobem na ocenę potencjalnego kontrahenta jest zasięgnąć opinii jego dotychczasowych usługobiorców. Zwłaszcza tych, którzy wzięli w interesującej Cię Firmie samochód na leasing. Można także sprawdzić, jakie modele i marki samochodów są przez nich finansowe najchętniej. Do najpopularniejszych należą Volkswagen, Audi, Opel oraz Skoda leasing

Warto też zwrócić uwagę, czy firma leasingowa nie należy do większej grupy finansowej, z którą współpracuje bądź której jest filią. Jest sprawą oczywiste, że duże instytucje finansowe będą bardziej skłonne udzielić leasingu na atrakcyjnych, elastycznych warunkach, dopasowanych do Twoich możliwości finansowych oraz planu rozwoju firmy. 

Porównanie ofert różnych leasingodawców to również warte zastosowania rozwiązanie. Pomoże Ci w tym skorzystanie z internetowej wyszukiwarki ofert leasingowych. Gromadzą one w jednym miejscu dużą liczbę ofert leasingodawców, które możesz swobodnie przeglądać w poszukiwaniu najlepszego wyboru. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto porównać ofertę z przynajmniej 3-4 innymi ofertami, pochodzącymi od różnych leasingodawców.

Opłaty i inne warunki umów leasingowych

Każda umowa leasingowa obejmuje kilka podstawowych spraw. Powinna określać, jak długo będzie trwał okres leasingowania, jak wysokie są miesięczne raty oraz na jakich warunkach będzie można wykupić samochód po wygaśnięciu umowy. Najczęściej, zakup odbywa się wówczas za 1 procent wyjściowej wartości.

Warto jednak zwrócić uwagę także na dodatkowe zapisy, które często skrywają potencjalne kruczki prawne lub niejasne określenia. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, czy dana umowa nie przewiduje dodatkowych kar naliczanych w przypadku wyjazdu samochodem za granicę lub w sytuacji powierzenia samochodu osobie trzeciej. Może to dotyczyć zarówno członków rodziny jak i pracowników Twojej firmy lub innych osób.

Dodatkowe opłaty mogą być również naliczana w sytuacji, gdy przekroczysz roczny limit przejechanych kilometrów. Wówczas, opłata jest naliczana za każdy nadmiarowy kilometr znajdujący się na liczniku. Dlatego warto dokładnie zapoznać się z wszystkimi warunkami umowy i upewnić się, czy określone w niej warunki korzystania z samochodu będą kompatybilne z Twoimi zamiarami i planami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here